Arbeta bäst där du är!

Om oss

Vi förenklar ditt arbetsliv med hjälp av smarta lösningar för allt som rör telefoni och teknik, så att du har tid att göra det du behöver. Dessutom vet vi av egen erfarenhet att de mest kreativa tankarna sällan kommer bakom skrivbordet. Våra kunder ska helt enkelt ha tillgång till fungerande teknik – var de än befinner sig.


Vill du bli en av oss? Vi är alltid intresserade av att komma i kontakt med duktiga och engagerade personer som kan stärka vårt kund- sälj- och installationscenter.

Kompetenta, passionerade och serviceinriktade medarbetare är framgångsfaktorn för att nå våra mål. Vill du vara med på vår resa? Du blir en del av en företagskultur som präglas av mångfald, kundfokus, affärsmannaskap och entreprenörsanda och du erbjuds utvecklande och utmanande arbetsuppgifter i en snabbt expanderande verksamhet. Här nedan hittar du aktuella lediga tjänster men vi tar också gärna emot intresseanmälningar inför framtida rekryteringar. Välkommen med din intresseansökan

Här nedan hittar du de aktuella tjänster vi annonserar ut för tillfället. Om vi för tillfället inte har utannonserat några tjänster kan du kontakta oss på falun@dialect.se

Några av våra partners

Hitta till oss

Dialect Falun
Ryckepungsvägen 7
791 77 Falun.
023 – 77 55 00

Dialect Västerås Business Center
Krangatan 1,
721 32 Västerås
021 – 10 80 00

Våra anställda

Per Ötken
VD

Telefonnummer:
023 – 77 55 25
E-postadress:
per.otken@dialect.se

Emma Hagland
Ekonomiansvarig

Telefonnummer:
023 – 77 55 12
E-postadress:
emma.hagland@dialect.se

Maria Eriksson
Administratör

Telefonnummer:
023 – 77 55 11
E-postadress:
maria.eriksson@dialect.se

Johan Töllinoja
Kundcenterchef Falun

Telefonnummer:
023 – 77 55 17
E-postadress:
johan.tollinoja@dialect.se

Therese Pihl
Backoffice/Ekonomiassistent

Telefonnummer:
023 – 77 55 13
E-postadress:
therese.pihl@dialect.se

Greger Sewerlid
Säljare

Telefonnummer:
023 – 77 55 16
E-postadress:
greger.sewerlid@dialect.se

Ercan Akdogan
Säljare-Kundcenter

Telefonnummer:
023 – 77 55 18
E-postadress:
ercan.akdogan@dialect.se

Marcus Norström
Säljare

Telefonnummer:
023 – 77 55 32
E-postadress:
marcus.norstrom@dialect.se

Jonas Langetz
Säljare

Telefonnummer:
023-775531
E-postadress:
jonas.langetz@dialect.se

Erik Olsson
Säljare-Kundcenter

Telefonnummer:
023 – 77 55 15
E-postadress:
erik.olsson@dialect.se

Arnt-Christian Furuberg
Teknik- & supportchef

Telefonnummer:
0770 – 99 10 99
E-postadress:
support.mitt@dialect.se

Daniel Söderlund
Tekniker/support

Telefonnummer:
0770 – 99 10 99
E-postadress:
support.mitt@dialect.se

Dan Björklund
Tekniker/support

Telefonnummer:
0770 – 99 10 99
E-postadress:
support.mitt@dialect.se

Martin Modin
Tekniker/support

Telefonnummer:
0770 – 99 10 99
E-postadress:
support.mitt@dialect.se

Patric Groth
Tekniker/support

Telefonnummer:
0770 – 99 10 99
E-postadress:
support.mitt@dialect.se

Jesper Songer
Platschef Västerås

Telefonnummer:
021-108022
E-postadress:
jesper.songer@dialect.se

Hans Älvegran
Tekniker/support

Telefonnummer:
0770 – 99 10 99
E-postadress:
support.mitt@dialect.se